روش سفارش دستگاه زردی نوزاد

پس از آنکه پزشک امکان فوتوتراپی در منزل را از طریق اجاره دستگاه زردی تایید کرد اگر تعداد روزهای مورد نیاز به دستگاه را پزشک مشخص کرد در صفحه سفارش گزینه ای که دال بر اطلاع شما از این موضوع است را انتخاب کنید در غیر اینصورت پس از انتخاب گزینه دوم اطلاعات درخواستی را وارد نمایید.

وارد کردن اطلاعات : در مرحله اول یعنی وارد کردن نتیجه آزمایش زردی به برگه آزمایش توجه کنید: برخی آزمایشگاهها فقط نتیجه بیلی روبین توتال را اعلام میکنند که آنرا بصورت total Bilirubin یا T.Bili میتوانید در برگه آزمایشتان ببینید ، عدد مقابل آنرا در برنامه وارد نمایید. اگربیلی روبین مستقیم یعنی Direct Bilirubin  یا D.Bili هم گزارش شده عدد مربوطه را در برنامه وارد نمایید ولی اگر گزارش نشده شما عدد صفر را وارد کنید.

سن حاملگی مادر نشانه نارس یا بموقع بودن کودک است که غالب مادران از آن آگاهند.

سن کودک را بر اساس ساعت ، از زمان تولد تا زمان انجام آزمایش در نظر بگیرید.

در مورد سوالات مربوط به گروه خونی اگر از گروه خونی مادر یا نوزاد اطلاع ندارید گزینه سوم را انتخاب کنید و درمورد آزمایش فاویسم نیز اگر این آزمایش انجام نشده یا از انجام آن اطلاع ندارید گزینه سوم را انتخاب کنید.

 در پایان نرم افزار به شما اعلام میکند که آیا کودک اصلا نیاز به شروع درمان دارد اگر بله آیا  امکان درمان در منزل وجود دارد یا حتما باید به بیمارستان مراجعه کنید و اگر امکان درمان در منزل هست مدت زمان درمان چقدر باید باشد.

اگر امکان درمان در منزل باشد شما فقط زمان مورد نیاز به دستگاه را مشاهده خواهید کرد که این زمان به سه صورت اظهار میشود: ۱٫حداقل . یعنی حداقل زمانیکه لازم است تا میزان زردی به عددی از زردی که بیش از آن عدد نیاز به درمان دارد برسد. مثلا اگر در نوزادی عدد ۱۲ به بالا نیاز به شروع درمان دارد و الان زردی او فرضا ۱۵ است طی این مدت اعلام شده میزان زردی به اندکی کمتر از ۱۲ برمیگردد و عجالتا مشکل رفع میگردد اما اینکه مجددا زردی بالا برود و نیاز به شروع مجدد درمان باشد نیز محتمل است. ۲٫مناسب .یعنی زردی تا حد قابل اطمینانی کاهش یابد تا احتمال بالا رفتن مجدد تا رسیدن به حد شروع درمان کمتر شود۳٫ایده آل .یعنی باز هم کاهش بیشتر در میزان زردی و حداقل احتمال عود ( گرچه باید بخاطر داشته باشید که هرگز احتمال نیاز به درمان مجدد صفر نمیشود ) اینکه کدام گزینه را انتخاب میکنید تا حدی به ملاحظات اقتصادی بستگی خواهد داشت ، ولی در هر حال لازم است بعد از پایان مدت اعلام شده مجددا میزان زردی چک شود و پس از آن هم همچنان به ظاهر کودک از نظر احتمال عود زردی دقت شود.

در پایان ثبت سفارش ، دستگاه برای شما ارسال میشود (هزینه ارسال و دریافت رایگان است)، زمان فعالیت کلینیک بین ۱۰ صبح تا ۸ شب است لذا سفارشات ثبت شده پس از ساعت ۸ شب ،فردا ساعت ۱۰ صبح ارسال میشوند. یک کارت شناسایی معتبر توسط پیک از شما اخذ میشود و پس از پایان روزهای مقرر شده مجددا با شما تماس گرفته ، دستگاه باز پس گرفته میشود و کارت شما عودت میگردد . کسانیکه خودشان دستگاه را به مطب تحویل میدهند از امتیاز یک ویزیت رایگان به همراه چک زردی با دستگاه بیلی چک (بدون خونگیری) برخوردار میگردند.در صورت تمایل به استفاده از این امتیاز این موضوع را به منشی اطلاع داده ، در روز تحویل دستگاه ، بهمراه نوزادتان به مطب مراجعه نمایید. آدرس مطب را میتوانید در قسمت تماس با ما مشاهده نمایید.

طی مدت درمان در صورت بروز مشکل یا سوال خاصی ، میتوانید با تلفن مطب تماس بگیرید (۲۲۶۱۱۷۳۶ و ۲۲۰۰۸۰۳۸) یا در خارج ساعات کاری یا روزهای تعطیل از طریق دایرکت اینستاگرام مطب ( به آدرس kidsclinic.ir ) با ما در ارتباط باشید .

ضمنا  در این صفحه می‌توانید روش استفاده از دستگاه زردی نوزاد را مطالعه کنید.